OTP Kiberlab ösztöndíj a 2023/24-es tavaszi félévre

2024. 02. 06.

 Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara és a Pázmány-Eötvös Természettudományi és Információs Alapítvány

ÖSZTÖNDÍJ PROGRAMOT HIRDET

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara és a Pázmány-Eötvös Természettudományi Információs Alapítvány ösztöndíj pályázatot hirdet. Az OTP Bank Nyrt támogatásával futó „OTP KIBERLAB” ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít ambiciózus, kiemelkedő szakmai és tanulmányi háttérrel rendelkező, a kiberbiztonság iránt érdeklődő ELTE hallgatóknak, kutatóknak, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki tanulmányaikból, kutatásaikból. A program féléves intervalluma alatt az OTP KIBERLAB mind pénzügyi, mind pedig szakmai támogatást biztosít a résztvevők számára.

Jelentkezéseket az alábbi kutatási témákban várunk:

  1. Banki alkalmazásra alkalmas Honeypot rendszerek architektúráinak elemzése
  2. Adathalászatot azonosító kibervédelmi módszerek kidolgozása és validálása
  3. Posztkvantum kriptográfia
  4. Mesterséges Intelligencia, LLM rendszerek biztonsági kérdései
  5. DRM védett videón alapuló védelmi megoldások vizsgálata
  6. Open-source rendszerek biztonsági vizsgálata

A témák részletes leírása megtalálható a https://otpsecuritylab.inf.elte.hu/aktualis-temak/ oldalon. Az ösztöndíjra az ELTE BSc és MSc hallgatók, doktoranduszok és doktorjelöltek pályázhatnak. A pályázatnak legkésőbb 2024. február 20-ig meg kell érkeznie az Alapítványhoz az alábbi e-mail címekre: kiberlab@inf.elte.hu  és abenczur@inf.elte.hu. 

A pályázat feltételei:

A pályázó

  1. Rövid motivációs levélben ismerteti, hogy miért az adott témára jelentkezett, milyen kihívásokat lát benne (a dokumentum nyelve: magyar);
  2. Előnyben van az a pályázó, aki a fenti témában hazai vagy nemzetközi konferencián előadással szerepelt, illetve a témában publikációval rendelkezik;
  3. Mellékeljen szakmai önéletrajzot, melyben a jelölt térjen ki a 2. pontban megjelölt szempontokra is (a dokumentum nyelve: magyar), és erkölcsi bizonyítványt;
  4. Nyilatkozzon humán biztonsági vizsgálat vállalásáról (a nyilatkozat nyelve: magyar);
  5. Adja meg nevét, születési nevét, személyigazolvány számát, adóazonosító jelét, állandó lakcímét, édesanyja születési nevét ill. bankszámla számát, melyre sikeres pályázat esetén az ösztöndíj folyósítását kéri.

Az ösztöndíj mértéke:

– az BSc hallgató és MSc hallgató esetén maximum 170.000.- Ft havonta,

– PhD hallgatók esetén maximum 220.000.-Ft havonta.

Az ösztöndíj az 1-6. témák esetén 2024. február 1-től 2024. június 30-ig tartó 5 hónapra szól aktív jogviszony esetén. Az ösztöndíj szerződés ezen időpont után is meghosszabbítható, amennyiben a pályázó munkatervének megvalósításában a tőle elvárható módon halad és az Alapítvány Kuratóriuma támogatási lehetőségeit is figyelembevéve úgy határoz. Az ösztöndíjas időszak végén a pályázati munkatervben vállalt feladatokról beszámolót kell készíteni, és mellékelni kell az eredményeket bemutató dokumentumokat.

A kiíró fenntartja a jogot, hogy

  • a pályázatot minden indoklás nélkül eredménytelennek nyilvánítsa, és
  • a meghirdetettnél kevesebb ösztöndíjat adjon ki.

Az Alapítvány fenntartja a jogot, hogy a fenti ösztöndíjat az ösztöndíjas egyidejű értesítése mellett megvonja, amennyiben az ösztöndíjas a pályázatban megjelölt kutatómunkát elhanyagolja.

A beérkező pályaműveket és a pályaművekre adható ösztöndíj összegét az ELTE Informatikai Kara által kijelölt pályázati bizottság bírálja el. Az bizottság a pályázattal elnyerhető ösztöndíjra a pályamű tartalma és a célkitűzéssel azonosuló támogatók adományait figyelembe véve tesz javaslatot az Alapítvány Kuratóriuma felé.

Kapcsolat:

  • Ösztöndíj pályázat benyújtásával kapcsolatos kérdés esetén: Benczúr András elnökhöz vagy az alábbi e-mail címre: kiberlab@inf.elte.hu ;
  • Témákkal kapcsolatos szakmai kérdés esetén: kiberlab@inf.elte.hu

Budapest, 2024.02.14.

Dr. Benczúr András

 az Alapítvány Kuratóriumának Elnöke

Scroll to Top